آمار بازديد

 

کل بازدید کنندگان : 318820
بازدید کنندگان امروز : 7
بازدید کنندگان این صفحه : 46873
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/2969

 

اوقات شرعي
اخبار > دولت و مجلس با همه وجود براي رفع مشكلات بيماران خاص تلاش مي كنند .


  چاپ        ارسال به دوست

دكتر خاتمي نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي

دولت و مجلس با همه وجود براي رفع مشكلات بيماران خاص تلاش مي كنند .

روز يكشنبه مورخ 22/07/97 با دعوت مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري ، نشست صميمانه دكتر سيد مرتضي خاتمي نماينده محترم مردم شريف ماهنشان و ايجرود و نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با تعدادي از بيماران عزيز و دبیران محترم انجمن هاي بيماريهاي خاص استان با حضور نمايندگان دستگاه هاي مرتبط و معاونت هاي دانشگاه علوم پزشكي قم در درمانگاه طباطبائي( مخصوص بيماران تالاسمي و هموفيلي) بر گزار گرديد .
در اين نشست مردمي پس از استماع مشكلات بيماران و نمايندگان تشكل هاي حمايت گر و توضيحات مسئولين دستگاه هاي اجرائي حاضر در جلسه در خصوص اقدامات و برنامه هاي حمايتي خويش در حوزه درمان بيماران صعب العلاج ، دكتر خاتمي با اشاره به مطالب مطروحه افزودند : اگر چه دولت و مجلس در كنار هم تلاش مي كنند تا مشكلات بيماران خاص را به حداقل برساند، و البته با اهتمام و هماهنگي بيشتر و با استفاده از سر جمع اعتبارات در اختيار دستگاه هاي حمايتي مانند بهزيستي و كميته امداد ، مي توان مشكلات و هزينه هاي بيماران محترم را در حد امكان برطرف نمود و اينجانب در كمسيون بهداشت و درمان مجلس اين مشكلات را پيگيري خواهم نمود.
نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به بيماري كه داروي خارجي را به جهت درمان لازم و ضروري دانست،گفتند داروهاي ايراني قابليت اثر گذاري خوبي دارند و استاندارد صادرات جهاني را دارند. لذا پيشنهاد مي شود پزشكان محترم در مرحله اول داروي ايراني كه دسترسي بيشتري دارد را تجويز كنند و اگر اين دارو، سازگاري با بدن بيمار نداشت بايد از طريق انجمنهاي مركزي بيماريهاي خاص در ميان گذاشته شود و در صورت وجود اين مشكل در بين اكثريت بيماران در كشور، از مجاري قانوني توسط اين انجمنها، پيگيري و داروي مورد نظر از توليد خارج شود.
شايان ذكر است در اين نشست تعدادي از بيماران خاص و نمايندگان انجمن هاي حمايت از بيماران تالاسمي، هموفيلي،كليوي، ام.اس، ايدز ، سرطان و... مشكلات بيماران به ويژه ناياب بودن و گران بودن داروهاي خارجي و عدم پرداخت فرانشيز دارويي توسط ادارات بيمه گر ، عدم امكانات كامل آزمايشگاهي ، هزينه بالا و مشكلات دندانپزشكي، اشتغال و ... مطرح نمودند.

«پايان»

 


١١:٥٥ - 1397/07/29    /    شماره : ١٧٨٣٣    /    تعداد نمایش : ١٩٨دفتر اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد