آمار بازديد

 

کل بازدید کنندگان : 289843
بازدید کنندگان امروز : 177
بازدید کنندگان این صفحه : 290177
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/2812

 

اوقات شرعي
اخبار > پيشرفت كشور بدون حضور مردم در عرصه هاي مختلف امكان پذير نيست و تشكل هاي مردم نهاد نقش موثري در افزايش مشاركت هاي مردمي دارند.


  چاپ        ارسال به دوست

مهندس صادقي استاندار قم

پيشرفت كشور بدون حضور مردم در عرصه هاي مختلف امكان پذير نيست و تشكل هاي مردم نهاد نقش موثري در افزايش مشاركت هاي مردمي دارند.

استاندار قم در نشست با دبیران و اعضای تشکل های مردم نهاد استان قم طي سخناني مردم را محور حركت رو به جلوي كشور دانست و گفت: برای قوام کشور و جامعه باید همه امور را به خود مردم واگذار کنیم.
وي تغيير نگرش مسئولان نسبت به سمن ها را در راستاي افزايش بهره وري و نقش آفريني تشكل هاي مردم نهاد ضروري دانست و افزود: اين مسئله در دولت تدبير و اميد به خوبي مورد توجه قرار گرفته است و ثمره ي آن افزايش كمي و كيفي سازمان هاي مردم نهاد بوده است.
سيد مهدي صادقی در ادامه شناخت تشكل ها از شرايط روز جامعه را لازمه ي تاثيرگذاري هرچه بيشتر در مسئولين و مردم دانست و اظهار داشت: فهم و درک واقعیت ها، شرایط و وضعیت جامعه و مخاطبان از پيش نيازهاي فعاليت موثر سمن هاست.
ايشان نبود فرهنگ صحيح مشارکت را از نقاط ضعف کشور عنوان كرد و گفت: ساختار کشور در ابعاد مختلف به گونه ای است که همه امور به دولت و حاكميت متصل است و این وضعیت باید تغییر پیدا کند تا شاهد افزايش مشاركت هاي مردمي در زمينه هاي گوناگون باشيم.
استاندار قم همچنين بر ضرورت حمایت نهادهاي دولتي متولي از تشکل های مردم نهاد در راستای دستیابی به برنامه ها و اهداف عام المنفعه ايشان تأکید کرد و گفت: تشکل های مردم نهاد نقش ارزشمندی در راستاي تقویت مشاركت هاي مردمی برعهده دارند و همه دستگاه های اجرایی باید از سمن ها حمایت كنند.
شايان ذكر است در اين جلسه جناب آقاي هاشمی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم نیز با اشاره به اهتمام مجموعه ي سياسي استان قم در راستاي پیگیری جدی مطالبات و دغدغه های تشکل های مردم نهاد اظهار داشت: حمایت از سمن ها جزء سیاست های اصلی دولت یازدهم و دوازدهم است و در استان قم نيز با جديت پيگيري مي شود.
هاشمي حضور و مشارکت مردم را در کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، بسیار تأثیرگذار دانست و افزود: مشکلات و موانع راه سمن ها در جلسات مشتركي با مدیران اجرایی مربوطه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

«پايان»


٠٩:٣٢ - 1397/05/28    /    شماره : ١٧٥٠٦    /    تعداد نمایش : ١٦٨دفتر اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد